Kanadyjski cel Bitcoin ETF posiada obecnie 470 milionów dolarów w BTC

Veröffentlicht von

Ten regulowany produkt finansowy został uruchomiony zaledwie w zeszłym tygodniu i już posiada ponad 470 milionów dolarów w Bitcoin.

Kanadyjski i światowy „pierwszy“ Bitcoinowy ETF okazuje się być sukcesem

W poprzedniej wersji tego artykułu użyto zarówno $470 milionów w Bitcoin (według danych Glassnode), jak i $570 milionów w AUM (według strony Purpose Investments). Wyjaśniliśmy to, aby pokazać aktualne liczby.

Purpose Bitcoin ETF, pierwszy na świecie fundusz ETF rozliczany w Bitcoinach, przyciągnął ponad 9 300 Bitcoinów (470 milionów dolarów) w tydzień po uruchomieniu – pokazują dane z narzędzia rynkowego Glassnode.

Z tej ogromnej puli 1 032 Bitcoinów (52 mln USD) zostało zakupionych wczoraj. Akcja kupna miała miejsce nawet wtedy, gdy BitQT odnotował jeden z najbrutalniejszych spadków w historii w poniedziałek, co spowodowało likwidację 1,6 miliarda dolarów w pozycjach futures.

W ciągu zaledwie tygodnia od uruchomienia posiada on aktywa o wartości ponad 470 mln USD

Zgodnie z danymi Purpose Investments, w momencie publikacji prasy posiada 470 milionów dolarów w Bitcoin. Dowodzi to obecności ogromnego popytu ze strony inwestorów detalicznych i instytucjonalnych, którzy chcą kupić Bitcoin z regulowanej giełdy – zamiast korzystać z w dużej mierze nieuregulowanych giełd kryptowalutowych, które dominują w dzisiejszym krajobrazie.

Dane te pochodzą z gwałtownego otwarcia funduszu Purpose Bitcoin ETF. W pierwszym dniu notowań w ubiegłym tygodniu produkt ten przyciągnął ponad 165 mln USD od uczestników rynku. 80 mln USD z tej kwoty pojawiło się w ciągu pierwszej godziny.

Głównym powabem dla inwestorów jest to, że w przeciwieństwie do kontraktów terminowych na Bitcoin oferowanych przez takie giełdy jak Chicago Mercantile Exchange, Purpose Bitcoin ETF posiada „spot“ Bitcoin zamiast po prostu śledzić ceny Bitcoin. Pozwala to na rzeczywistą ekspozycję na aktywa zamiast syntetycznego zakładu na wyższe ceny.

Purpose oferuje inwestorom dwa ETF-y: produkt BTCC.U nastawiony na osoby kupujące za dolary amerykańskie oraz BTCC.B dla osób kupujących za dolary kanadyjskie. Pierwszy z nich posiada 0,00019014 BTC na udział (9,59 USD), podczas gdy drugi posiada 0,00014976 BTC (7,55 USD) na udział.

Tymczasem firma nie kończy z ofertą skupioną na Bitcoinie. Wczoraj ogłosiła uruchomienie produktu opcyjnego na Canada’s Montreal Exchange, który inwestorzy mogą teraz wykorzystać do obstawiania przyszłych cen Purpose Bitcoin ETF.

Kanadyjskie nadzieje na Bitcoin są wyraźnie zepsute dla wyboru.